68 nəfər Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən mükafatlandırıldı – ADLAR + YENİLƏNİB

Bu gün Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında bir sıra şəxslər Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən mükafatlandırılıb.

Oxu.Az-ın xəbərinə görə, onlar 5 Mart – Bədən Tərbiyəsi və İdman Günü münasibətilə təltif olunub.

Bunlardan 21-i Fəxri bədən tərbiyəsi və idman işçisi, 34-ü Əməkdar məşqçi, 8-i Respublika dərəcəli hakim və 5-i Əməkdar idman ustası adına layiq görülüb.

Kikboksinq üzrə dünya çempionumuz Eduard Məmmədov Fəxri bədən tərbiyəsi və idman işçisi adına yiyələnib. Əməkdar məşqçi adına yiyələnənlər arasında futbol məşqçisi Təbriz Həsənov, 2004-cü il Olimpiya Oyunlarında boks üzrə bürünc medal qazanmış Fuad Aslanov, parapauerliftinq üzrə millimizin baş məşqçisi İlqar İbişov, voleybol millimizin sabiq üzvü Oksana Məmmədyarova, Bodibildinq Federasiyasiyasının prezidenti Rauf Bünyatəliyev və s. var.

Fəxri bədən tərbiyəsi və idman işçiləri

1. Nazim Mahmudov
2. Mahir Əliyev
3. Rafiq Daşdiyev
4. Mehdi Nağıyev
5. Natiq Abbasov
6. Akif Məmmədov
7. Məlahət İsmayılova
8. Çingiz Əhmədov
9. Samir Əliyev
10. Alim Əliyev
11. Tofiq Şahbazov
12. Zaur Namazov
13. Rəsul İbrahimov
14. Boris Muşailov
15. Faiq Rzayev
16. Cəmil Fətullayev
17. Ariz Ələkbərov
18. Hikmət Hüseynov
19. Nazim Əliyev
20. Hüseyn Əliyev
21. Eduard Məmmədov

Əməkdar məşqçilər

1. Təbriz Həsənov
2. Əli Ağamalıyev
3. Oksana Məmmədyarova
4. Aydın Həşimov
5. Arif Əmirxanov
6. Fuad İsmayılov
7. Ramil Cəfərov
8. Səbuhi Vəliyev
9. Aydın Dadaşov
10. İlqar Əliyev
11. Ceyhun Məmmədov
12. Fuad Aslanov
13. İntizar Məmmədova
14. Samir Əhmədov
15. Xudu Həsənov
16. Elvin Hüseynov
17. İlqar İbişov
18. İlham Umayev
19. Rauf Bunyatəliyev
20. Zaur Hacıyev
21. Seymur Əliyev
22. İbrahim Heydərov
23. Ruslan Yunusov
24. Samir Həsənov
25. Fazil Qarayev
26. Elman Əliyev
27. Ruslan Əfəndiyev
28. Qalib Yadigarov
29. Faiq Hüseynov
30. Orxan Qurbanov
31. Seyran Həsənzadə
32. Rəcəb Əliyev
33. Azər Qənbərov
34. Asif Həsənov

Respublika dərəcəli hakim

1. Nicat Məmmədov
2. Natiq Süleymanzadə
3. Elton Süleymanov
4. Jalə Babazadə
5. İradə Həsənova
6. Kənan Məhərrəmov
7. Rüstəm Musayev
8. Hafiz Verdiyev

Əməkdar idman ustası

1. Kamil Əliyev
2. Orxan Qurbanov
3. Həsən Hüseynov
4. Anna Sajina
5. Eldar Cəfərov

Rəylər

OXŞAR XƏBƏRLƏR